Мета: активізовувати лексику з теми; ознайомити з
утворенням заперечних та запитальних речень в Past Simple;
навчати ставити запитання загального типу в Past Simple;
навчати розпізнавати дієслова, які стоять в Past Simple, в
тексті; формувати рецептивні граматичні навички.
Розширити
лінгвістичний кругозір учнів.
Розвивати мовну
здогадку та мовленнєву реакцію учнів, здатність порівнювати мовні явища рідної
та іноземної мов.
Виховувати зацікавленість у розширенні своїх
знань
Обладнання:
підручник «English» 3 клас О. Карп’юк, робочий зошит, наочність, роздатковий матеріал,
таблиця Past Simple Tense
Тип
уроку: формування вмінь та навичок
ХІД УРОКУ
I. Підготовка до
сприйняття іншомовного мовлення.
1. Привітання
We wake up in the morning
Ready for the day
Hello, hello,
Good morning
What a lovely day!
2. Мовна
зарядка
Бесіда в режимі T – P1, T – P2, T – P3…
Red, yellow, green and blue
Hello, Alina, how do you do?
3. Фонетична
розминка. Читання правильних дієслів у минулому часі
[t]
|
[d]
|
[id]
|
to
dress – dressed
to
jump – jumped
to
like – liked
to
look – looked
to
wash - washed
|
to
live – lived
to
open – opened
to
play – played
to
show – showed
to water
- watered
|
to
skate – skated
to
point – pointed
to
visit – visited
to
land – landed
to
plant - planted
|
4.
Повідомлення теми та мети уроку
Вчитель: Today
we are going to continue visiting the kingdom of the Past Simple. Ми продовжуємо
мандрувати королівством минулого часу. We shall learn some grammar rules, do exercises and play games at the lesson. Тож,на попередньому уроці ми почали знайомитися
із королівством Минулого часу та його королем Past Simple.
Сьогодні ми продовжимо нашу мандрівку королівством минулих дій,
навчимося
ставити запитання в минулому часі та розповідати про те, чого ми не робили.
5. Перевірка домашнього завдання
II. Основна
частина уроку
1. Grammar Practice
Гра
«Clap your hands»
Вчитель називає дієслова, серед яких учні мають розпізнати форми дієслів
минулого часу, плеснувши в долоні
Helped, write,
sing, dance, watched, moved, visited, stand, listen, repeated
Гра "Розпізнай дієслово"
Look
at the blackboard. There are many verbs. Your task is to divide them into 2
groups: those which are invited to the King Past
Simple and those which are not.
Watched, started, go, phoned, helped, read, listen, played,
visited, walk, watching, phoning, washed, like, plays, opens, walked,
repeated.
2. Grammar Revision
T: Давайте
пригадаємо, яка особливість дієслів, які мешкають у королівстві Past Simple.
P: Закінчення -ed.
T:Дійсно,
закінчення –ed допомогає розпізнати дієслова, які стоять в минулому часі та сказати
про дію, яку ми виконували вчора. А якщо ми не виконали певну дію, як сказати
про це у минулому часі? Або як запитати, чи виконали ми певну дію? Звернемося
за допомогою до Smiley.
3. Grammar Presenting
Отже, ми вже можемо сказати, що робили вчора,
на минулому тижні тощо.
I cooked with my mother yesterday.
А як же бути, якщо ми чогось
не робили? Як розповісти про це?
Справа в тому, що у кожного дієслова є маленький
охоронець та помічник did, який допомагає своєму господареві.
Тому і називається did допоміжним дієсловом. Коли дієслово хоче сказати, що воно чогось не
робило, на допомогу йому приходить допоміжне дієслово did зі своєю подружкою, заперечною
часткою not. Інколи did та not беруться за руки і тоді
перетворюються на didn't. Вони стають перед дієсловом. А щоб
дієслову було легше, то воно віддає закінчення -ed своєму помічникові did.
I did not cook
А коли ми хочемо запитати про якусь дію
у минулому часі, то допоміжне слово did повинні поставити на перше місце
Did I cook with my
mother yesterday?
4. Physical activity
Teddy Bear, Teddy Bear…
Grammar Practice
Make up negative sentences (ex. 2, p. 94)
1
I phoned my friend yesterday.
2
We watched a cartoon last evening.
3
Ron worked in his office last Saturday.
4
Paul walked in the park last weekend.
5
Mark and Jeff played computer games yesterday.
III. Заключна частина уроку
1.
Домашнє завдання
2.
Підбиття підсумків уроку
T. Що ж
ми дізналися сьогодні на уроці?
Як утворюється заперечне речення?
Як утворюється запитальне речення?
T. The lesson is over. Let’s finish it with
the rhyme
Our work is done
and it’s time to go,
We had a busy day.
We’ll see you on
tomorrow’s day!
Good-bye!
Thank you for your work and attention! Your
marks are… Good-bye.