Шановні відвідувачі! Я рада вітати на своїй персональній сторінці всіх, хто має відношення до навчального процесу та вивчення англійської мови! Сподіваюсь, що матеріали сайту стануть вам в нагоді!

Перший урок для учнів 7-го класу "Про ЄС дізнаватися час, бо Європа - це ми, вона в кожному з нас!"

Мета: поглибити знання учнів про країни Європи, які входять до складу ЄС, підкреслити приналежність нашої держави до європейської сім’ї народів і безперечність її європейського вибору в майбутньому; розвивати громадянську позицію, причетність до європейських цінностей, пізнавальну активність, логічне мислення; виховувати повагу до сусідніх європейських держав, заохочувати школярів до вивчення історії, культури, традицій європейських держав та України
Обладнання: карта Європи, карта Олександрівського району, Державний Прапор України, Прапор Євросоюзу; символічний «крок», аудіо запис гімну ЄС, повітряні жовто-блакитні кульки.
Форма проведення : пізнавально – розважальна гра.
Хід проведення:
Вчитель:
Дорогі діти, гості та батьки!
Я рада, що сьогодні ви до нас прийшли.
Дозвольте з Днем знань вас привітати,
Здоров’я, щастя, миру побажати.
Бажаю терпіння і порозуміння,
Нехай поруч з вами завжди буде везіння,
Нехай в родині буде злагода й любов,
А в Україну прийде мир і спокій  знов.
Діти, а скажіть, будь-ласка, який птах є символом миру?
 ( відповіді дітей)
            Так, дійсно, голуб – є символом миру, але цей птах відомий ще і як птах-листоноша. Голубів, як поштарів, почали використовувати у період античності, тобто ще у 700 році до н.е.  Подивіться, сьогодні до нас з вами завітав голуб (демонстрація паперового голуба), але він незвичайний, він з Країни Знань. І приніс він нам дивну гілочку із написом  «Європа».  Ми дуже часто  чуємо з екранів наших телевізорів такі слова, як “Європа,  Європейський союз. ” Але що вони значать? Що таке Європа? Де вона знаходиться?
 (висловлювання дітей)
Доповнення вчителя
            У Давній Греції жила молода дівчина на ім’я Європа. Вона була дочкою фінікійського царя Агенора і чарувала всіх своєю красою. Бог Зевс викрав її перетворившись на бика та відвіз на острів Крит, де Європа народила сина – Міноса, котрий потім побудував лабіринт з мінотавром.
            Європа – це і назва одного зі супутників планети Юпітер. Він був відкритий Г. Галілеєм у 1610 році.
             Між Африкою та Мадагаскаром є острів, який також називається Європа. Він був названий на честь однойменного корабля з Британії….
            А ще Європа – це частина світу розташована на заході Євразійського материка. Вона має площу 11,5 кв. км,близько 800 млн. населення. На такій маленькій території існують 46 держави, економіка й культура яких тісно переплелася між собою. На заході Європу омиває Атлантичний океан , а на півночі – Північно-Льодовитий. Найменша держава на території  Європи — це Ватикан, а найбільша за площею – Україна.
            Ну що ж, певний багаж знань ви маєте. Сьогодні, ми разом переконаємося, що Європа - не тільки навколо нас. Вона – у нас самих.  Ми маємо прагнути до європейського рівня життя, європейських цінностей і стандартів, орієнтуватися на сильні та могутні країни, але й берегти свої традиції й поширювати їх серед європейців.
Учитель. Поняття «Європа» ми з’ясували, а що ж це за організація Європейський Союз і як вона була створена?
                             (Виступи учнів з повідомленнями)
1учень. Європейський Союз – це організація, яка об’єднує 28 демократичних європейських країн. Країни, що входять до його складу, заснували спільні органи управління, яким делегована частина повноважень, завдяки чому стало можливим приймати рішення з певних питань, які становлять спільний інтерес на європейському рівні. Ідея створення цієї організації була задумана для того, щоб більше ніколи не повторилися масові вбивства та руйнації, що відбувалися під час Другої світової війни. Вперше цю ідею запропонував Міністр закордонних справ Франції Роберт Шуман у промові 9 травня 1950 року. Цей день став днем народження Європейського Союзу і тепер щороку святкується як День Європи.
Учитель: Діти! Які асоціації з жовтим кольором виникають у вашій уяві? Які з блакитним? А якщо поєднати ці кольори? Які асоціації виникають тепер? (Відповіді дітей). Звичайно, це прапор нашої держави – України. Але такі ж кольори майорять ще на одному прапорі, котрий зараз знаходиться перед вами. Це – прапор ЄС, що являє собою полотно синього кольору з 12-ма жовтими зірочками на ньому.
2 учень. Прапор ЄС. Історія створення прапору припадає на 1955 рік. Тоді Європейський Союз існував лише у вигляді Європейського об’єднання, до якого входило шість країн. Довго йшло обговорення ескізу прапора. Згодом було прийнято нинішній варіант – коло з 12 золотих зірок на блакитному тлі. Число зірок не має нічого спільного з кількістю країн – членів організації. У різних традиціях «12» є символічним числом, що означає абсолютну досконалість. Це також і кількість місяців року, і кількість цифр на циферблаті годинника, тоді як коло є ще і символом єдності.
Учитель: Сьогодні на святковій лінійці всі ми чули, як лунав святковий гімн, під час звучання якого ми тримали руку на серці. Європейський Союз, про який ми ведемо мову, теж має свій гімн. Послухайте, будь ласка, повідомлення про його історію.
3 учень. Європейський гімн. У широкому значенні – це гімн не лише Євросоюзу, але й усієї Європи. Музика гімну взята з дев’ятої симфонії, яку Людвіг ван Бетховен написав у 1823 році. У фінальній частині своєї симфонії Бетховен поклав на музику «Оду до радості», написану у 1785 році Фрідріхом фон Шіллером. У цьому вірші знайшла відгук ідея братання народів, яку поділяв і Бетховен. У 1972 році Рада Європи схвалила бетховенську тему «Оди до радості» як свій гімн. У 1985 році гімн було схвалено президентами та главами урядів країн ЄС як офіційний гімн ЄС.
(Учні прослуховують гімн ЄС).
Учитель. Кожна європейська країна розвивається своїм шляхом, віками формується її культура, мова, і щоб упевненими кроками йти вперед, маємо цікавитися культурою і звичаями інших країн, дотримуватися заповіту великого українського Кобзаря «… І чужому научайтесь, і свого не цурайтесь…». А все людство повинно научитися жити у дружбі та розумінні.
            Сьогодні я пропоную вам здійснити пригодницьку подорож у формі квесту. Чи знаєте ви, що таке квест?( Відповіді дітей).
            Слово квест  походить від  англ. quest – пошук, пошуки пригод. Квест – це інтелектуальні перегони-змагання, основою якого є послідовне виконання командами або окремими гравцями заздалегідь підготовлених завдань. Ви будете змагатися не в звичайному квесті, а в євроквесті. Тому що  подорожувати ми будемо чарівними країнами Європи. Команда синіх – готова?  Команда жовтих – готова? Отже розпочинаємо євроквест «Лабіринтами Європи»!
Ми  здійснимо подорож по 3-х станціях:
1 станція – «Мандрівка країнами Європи»
2 станція – «Європейська держава-столиця»
3 станція – «Україна – наша країна»       
(Учитель пояснює умови змагання.  Команди відповідають по черзі)
За кожну правильну відповідь – 1 бал
 
І станція     «Мандрівка країнами Європи»
                                                          Питання
  1. Це сонячна країна з багатою історією і культурою, яка щорічно приваблює мільйони туристів. Країну омиває 5 морів: Егейське, Середземне, Іонічне, Фракійське і Крітське. У столиці Афінах – проживає більше 40% всього населення країни. Бачимо величезну оселю богів – Олімп. Навколо невеличкі містечка. Мешканці сердечно усміхаються і танцюють «Сиртакі», вітаючи нас. (Греція).
  2. Назва країни перекладається як «земля телятка». Це країна смачної піци, пасти, оливок і сонячного настрою. Вона має багату історію, інтерес до неї не вщухає навіть у наш час. 80% території — гори і горби. На території республіки розташовано дві незалежні карликові держави: Ватикан і Сан-Марино.(Італія).
  3. Найбільші композитори світу — Моцарт і Штраус уродженці саме цієї держави. Країна, яка дала світу Віденський вальс і найстаріше колесо огляду. Бачимо засніжені Альпи, світить сонце. Люди сидять на призьбах біля будиночків і приязно нам посміхаються. На привітання схиляють низько голову і махають правою рукою. (Австрія).
  4. Прекрасна столиця держави – Мадрид. Хоча корида і є одним з символів країни, багато мешканців виступають за скасування цієї кривавої традиції. Так, в Каталонії і на Канарських островах корида заборонена. Усі вітаються словами «Буенос Діас» і цілуються в обидві щоки, тримаючи руки на плечах партнера. (Іспанія).
  5. Цю країну без перебільшення можна називати країною замків – за всі минулі століття їх там збудували близько 5 тисяч. У країні знаходяться найбільш відвідувані в світі пам’ятки: собор Нотр-Дам-де-Парі і монастир Мон-Сен Мішель. Запахи парфумів, Ейфелева вежа, Єлисейські поля, Версаль… Усіх, кого зустрічаємо, вітаємо “ Bon jour”, а молодих “ Sa lut”. (Франція).
  6. Це країна, яка у багатьох людей асоціюється з тим, що в ній змогли зберегти монархію і протягом багатьох століть люди, які живуть в цій державі, пишаючись своїми королівськими правителями. Строгий, вишуканий, архаїчний Лондон. Біг Бен. Холодно за етикетом промовляємо “Hello” і подаємо праву долоню. О п’ятій після обіду п’ємо чай. (Великобританія).
  7. Країна – батьківщина відомих світові великих композиторів: Баха, Бетховена, Мендельсона, Брамса, Генделя, Шумана… У цій країні налічується близько півтори тисячі пивоварень, в яких розливається понад 5 тисяч сортів напою. Край багатий лісами, горами, замками. Вітаємось, часто і швидко повторюємо: «Гутен Таг». (Німеччина).
  8. Невелике королівство, яке ще називають «Перлиною Скандинавського півострова». І це зовсім не випадково, адже на незначній території цієї казкової країни зосередилися справжні скарби культури та історії.  Мешканці країни – найщасливіші і найбезтурботніші люди у світі. Чарівна копенгагенська Русалонька, казки Г.К. Андерсена. Кланяємось королеві. (Данія).
  9. Найбільше місто і столиця країни – Гельсінкі. Холодна, але дуже благополучна північна країна, населена пунктуальними і працьовитими людьми. На території країни розташовано майже 180 тисяч озер. Три чверті території вкривають густі ліси. (Фінляндія).
  10. Крім Варшави, у цій країні ще декілька міст були столицями — Краків, Познань, Гнєзно, Люблін. З лексичної сторони польська мова на 70% схожа з  українською. Прапор країни – біло-червоний.  (Польща)                            
 ІІ станція.  Знайди пару «Європейська держава-столиця».
Європейська держава
Столиця
Україна                                                 Київ                                           


Велика Британія                              Лондон

Франція                                            Париж

              

Іспанія                                             Мадрид


Італія                                                  Рим






Данія                                            Копенгаген


Нідерланди                                  Амстердам


Греція                                           Афіни


Чехія                                             Прага


Польща                                          Варшава


Вчитель: Пам’ятаєте, нашого голуба, котрого ми згадували на початку уроку? Давайте уявимо себе цим гарним птахом і помилуємося красою нашої країни з висоти . Що нагадують вам  вулиці міст? (Стежинки шнурочки, ниточки) А річки? (Блакитні стрічки) А будинки? (Кубики, коробочки) А давайте скажемо гарні слова – компліменти про ваше рідне село, яке воно?
Гра «Компліменти» (Учні називають слова про село (Воно гарне, зелене, рідне, мальовниче, чарівне, святкове,затишне…)
Вчитель: Наша подорож триває. Ми побачили нашу малу Батьківщину з висоти пташиного польоту, а тепер ми приземлилися на землю і я пропоную продовжити мандрівку станціями.
ІІІ станція «Україна – наша країна»
                     Питання
  1. Український народний танець (гопак).
  2. Дата прийняття акту проголошення незалежності України (24 серпня 1991 р.)
  3. Назвіть найвищий законодавчий орган нашої держави. (Верховна Рада).
  4. Грошова одиниця України. (Гривня).
  5. Давня назва річки Дніпро (Славутич).
  6. Хто став першим Президентом незалежної України? (Л. Кравчук).
  7. Автор слів Державного Гімну України.(П. Чубинський).
  8. Які моря омивають територію України (Чорне та Азовське).
  9. Скільки страв повинно бути за столом у Святий вечір? (Дванадцять).
  10. Коли було прийнято Конституцію України? (28 червня 1996 року).
  11. Яку назву мала козацька держава? (Запорізька Січ)
  12. Найвища гора українських Карпат. (Говерла).
Вчитель: Давайте підіб`ємо підсумки нашого євроквесту. Підрахуймо ж  кількість балів, які отримала кожна команда протягом нашої гри-подорожі.
Ви сьогодні були активними, кмітливими, спритними. Завершується наша подорож. Ми побували лише у кількох країнах, але на цьому наші мандрівки не завершуються. Подорожувати країнами Євросоюзу ми будемо й надалі.
Заключне слово вчителя: Дорогі учні, бажаю добре вчитися, аби згодом свої знання віддати нашій рідній  Україні. Я переконана, що наша держава може з впевненістю просуватися до єдиного європейського простору, бо здатна зробити вагомий внесок у розбудову нової об’єднаної Європи. Наше місце — в Європейському Союзі. Наша мета — Україна в Об’єднаній Європі. У Європі — історичний шанс України розкрити свої можливості. Кожен крок до Європи — це нові можливості для мільйонів українців.  Ми — вже не «узбіччя» Європи. Ми знаходимося у центрі Європи, і  лише в єдності сила Європи.
            Тож, сьогодні ми з вами зробили крок до пізнання Європи, ЄС та розкрили їх значення для України. На завершення нашого першого уроку кожен з вас отримає цей символічний крок з картинками прапорів України та Євросоюзу для того, щоб пам’ятати, про що ми з вами говорили. 


Комментариев нет:

Отправить комментарий